Rabaty

Zrób większe zakupy - otrzymasz korzystny RABAT

  • zakupy za  60 zł - rabat 10%

  • zakupy za 120 zł - rabat  13%

  • zakupy za 180 zł - rabat 15%

Kanon krajoznawczy województwa podkarpackiego

Dostępność: brak towaru
Cena: 39,00 zł 39.00
ilość szt.
Zyskujesz 39 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

  • Rodzaj: leksykon krajoznawczy
  • Rok wydania: 2017
  • Wydanie: 1
  • Format:  24 cm x 17,3 cm, x 2,3 cm,
  • Oprawa: twarda
  • Objętość: 318 stron

Województwo podkarpackie to jeden z najpiękniejszych, najbardziej atrakcyjnych turystycznie, a wciąż jeszcze mało znanych zakątków Europy. Choć jest to twór administracyjny, powstały w 1999 r., obszar województwa tworzy pewną jednorodną, ukształtowaną historycznie całość. Ten południowo-wschodni skrawek Polski to część przedwojennego województwa lwowskiego, a jeszcze wcześniej – Galicji. Tu również przebiega ważna granica geograficzna oddzielająca Beskidy Zachodnie od Wschodnich. Przez wieki był to obszar spotkań wielu narodów, kultur i religii. Tu panuje niepowtarzalny klimat i różnorodność dziedzictwa kulturowego. Na Podkarpaciu znajdziemy wspaniałe rezydencje magnackie w Krasiczynie, Baranowie Sandomierskiem, w Łańcucie, piękną manierystyczno-barokową Synagogę w Lesku oraz mnóstwo cerkwi – prawdziwych perełek drewnianej architektury.

 

O województwie najwięcej dowiemy się od przewodników z rzeszowskiego oddziału PTTK – znanej organizacja turystycznej, której wkład w popularyzowanie wiedzy o naszym kraju jest nie do przecenienia.  Z ich inicjatywy powstał Kanon  krajoznawczy województwa podkarpackiego – leksykon w którym znajdziemy opisy 200 miejscowości i prawie 300 najciekawszych atrakcji turystycznych, miejsc i zabytków przedstawionych w podziale na poszczególne  powiaty. Książka będzie pomocna także dla szukających informacji o przyrodzie Podkarpacia. Przeczytamy w niej o wszystkich parkach narodowych, krajobrazowych i wybranych rezerwatach na opisywanym terenie. Autorzy również zachęcają do zwiedzania województwa poprzez zdobywanie różnych odznak krajoznawczych, nie tylko w ramach znanej Górskiej Odznaki Turystycznej (GOT), ale również w wielu innych np. Jasielskiej Odznaki Geocachingowej, Korony Bieszczadów, Korony Beskidu Niskiego, Odznaki Turystycznej Ziemi Ropczycko-Sędziszowskiej.

 

Kanon krajoznawczy może być doskonałym uzupełnieniem mapy naszego wydawnictwa „Województwo Podkarpackie. 101 atrakcji turystycznych”.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl