Śląskie – 101 atrakcji turystycznych

Dostępność: brak towaru
Cena: 5,00 zł 5.00
ilość szt.
Zyskujesz 5 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Mapa w wersji online 

Zobacz zasięg mapy 


 

  • Rodzaj: jednostronna mapa samochodowo-krajoznawcza z przewodnikiem na odwrocie
  • Skala: 1:200 000
  • Rok wydania: 2015
  • Wydanie: 1
  • Format: B1 (68 x 98 cm)

Jest to mapa jednostronna w skali 1:200 000. Przedstawia obszar województwa śląskiego. Zasięg mapy wyznaczają: Działoszyn na północy, Kędzierzyn-Koźle na zachodzie, słowacka Cadca na południu i Kraków na wschodzie. 


Województwo Śląskie zaskakuje zróżnicowanymi krajobrazami i bogatą przyrodą, której najcenniejsze fragmenty chroni 8 parków krajobrazowych i 65 rezerwatów przyrody. Wiele wieków pod obcym panowaniem (Czechy, Austria, Niemcy) oraz zróżnicowanie narodowościowe i religijne pozostawiło w spadku bogate dziedzictwo kulturowe, na które składają się średniowieczne zamki i dziewiętnastowieczne rezydencje magnackie, liczne zabytki architektury drewnianej, militarnej oraz obiekty sakralne ze słynnymi sanktuariami na częstochowskiej Jasnej Górze i w Piekarach Śląskich. Bogata jest także spuścizna po społeczności żydowskiej, żyjącej na tym terenie.


Województwo śląskie posiada unikalny w skali Polski Szlak Zabytków Techniki, stanowiący część Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Industrialnego (ERIH). Trzydzieści sześć obiektów Szlaku Zabytków Techniki tworzy bogatą mozaikę – od tradycyjnego śląskiego górnictwa węgla kamiennego po słynne browary w Tychach i Żywcu. 


Aktywni turyści chętnie zaglądają do jaskiń Jury Krakowsko-Częstochowskiej, wspinają się w malowniczych skałkach, wędrują szlakami Beskidów, przemierzą rowerem drogi i bezdroża. Poznawanie śląskich atrakcji turystycznych to także poznawanie śląskiej kuchni, a to ułatwi Kulinarny Szlak Śląskie Smaki.


Niniejsza mapa to propozycja dla wszystkich, którzy poszukują ogólnych i poglądowych informacji o regionie śląskim. Mapę tą polecamy w szczególności turystom zmotoryzowanym. Z myślą o nich na mapie zaznaczono aktualną sieć dróg asfaltowych, wybrane obiekty noclegowe, stacje benzynowych, etc. Na mapie wyeksponowano 101 najważniejszych atrakcji turystycznych, co z pewnością ułatwi odkrywanie tego wyjątkowego regionu. Na odwrocie mapy znajduje się krótki opis wybranych miejsc.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl