OFERTA DLA HANDLU
Oferta handlowa 2020 (excel)
 
Rabaty

Zrób większe zakupy - otrzymasz korzystny RABAT

  • zakupy za  60 zł - rabat 10%

  • zakupy za 120 zł - rabat  13%

  • zakupy za 180 zł - rabat 15%
Polecane strony
O mapach cyfrowych

Mapy cyfrowe” są to pliki rastrowe naszych map papierowych, ich elektroniczne wersje. Jest to jakby nasza mapa papierowa przeniesiona na ekran telefonu. Sprzedawana na różne urządzenia pozwala na dokładną lokalizację w terenie. Stanowią doskonałe uzupełnienie mapy papierowej. Pliki przygotowujemy w rozdzielczości 200 dpi. 

Pliki cyfrowe pobierają Państwo sami z naszego serwisu po otrzymaniu listu e-mail z linkiem do zakupionych plików.

Rodzaje plików:

1. Plik GPS - TrekBuddy - pliki pobierane z naszej witryny internetowej są spakowane. Przed ich użyciem niezbędne jest rozpakowanie archiwów ZIP. Wyodrębnione pliki *.TAR i *.TMI należy skopiować do podfolderu "maps" w strukturze katalogów programu "TrekBuddy". Pliki te można używać w programie Trekbuddy jak również w Locus Map.

2. Plik GPS - Garmin - pliki pobierane z naszej witryny internetowej są gotowe do użycia. Plik *.KMZ należy skopiować do podfolderu "CustomMaps" w strukturze katalogów "Garmin"

3. Plik graficzny PC/OziExplorter - pliki pobierane z naszej witryny internetowej są spakowane. Przed ich użyciem niezbędne jest rozpakowanie archiwów ZIP. Wyodrębnione pliki *.PNG i *.MAP należy skopiować na dysk twardy komputera

4.Plik GPS – TwoNav pliki RMAP pobierane z naszej witryny internetowej są gotowe do użycia. Plik należy skopiować do posiadanego urządzenia. Działają na TwoNav, Locusie.

5. Kod rejestracyjny - "SeeMap"  Kody rejestracyjne do naszego flagowego produktu: SeeMap. System został opracowany specjalnie dla naszego Wydawnictwa tak, aby był prosty w instalowaniu i przyjazny w użytkowaniu. Aplikacja wraz z mapami pracuje na smartfonach, tabletach i smartwatchach z systemami operacyjnymi Android i Windows Phone oraz na komputerach stacjonarnych PC. SeeMap pracuje na prawie wszystkich urządzeniach z Androidem, Windows Phone, Windows XP, Vista, 7, 8, 10. Plik z kodem jest przysyłany w oddzielnym liście e-mail. Należy go użyć do odblokowania mapy. Kody te również działają w aplikacji Kamap na którym bazuje nasz program.

6. Locus Map -  mapy kupowane bezpośrednio w aplikacji. 

7. Traseo   - mapy kupowane bezpośrednio w aplikacji. 

 

Pliki cyfrowe pozwalają na nawigację na różnych urządzeniach. Zarówno dedykowanych jak i powszechnie dostępnych telefonach, smartfonach, tabletach, nawigacjach samochodowych, laptopach.

Poniższa tabela prezentuje na jakich urządzeniach i w jakich aplikacjach dane pliki można używać:

 

 

 

1. TrekBuddy to znana i popularna aplikacja do nawigacji turystycznej GPS w telefonach, znajdująca się od wielu lat w naszej ofercie.

Program ten jest przeznaczony na wiele platform, m.in. Java, Symbian, Android, Blackberry czy Windows Phone i jest używany w wielu krajach.

Z jego działaniem można się zapoznać na stronie domowej program oraz w sklepie  Google Play

Sposób zakupu: Plik GPS - TrekBuddy - pliki pobierane z naszej witryny internetowej są spakowane. Przed ich użyciem niezbędne jest rozpakowanie archiwów ZIP. Wyodrębnione pliki *.TAR i *.TMI należy skopiować do podfolderu "maps" w strukturze katalogów programu "TrekBuddy". Pliki te można używać w programie Trekbuddy jak również w Locus Map.  

 

 

 

 

 

 

2. Garmin

Nasze mapy są sprzedawane w formacie KMZ, gotowe do używania w odbiornikach turystycznych firmy Garmin: Oregon; Colorado; Dakota; Montana; Etrex 20 i 30 oraz wyższych; Edge 800,810,1000; GPSMap. 


Wystarczy je skopiować do podfolderu "CustomMaps" w folderze "Garmin" (tylko z tego podfolderu urządzenie będzie ładować mapy oferowane przez nas!).Zalecamy, aby podfolder "CustomMaps" (w folderze "Garmin") utworzyć na karcie pamięci, a nie w pamięci urządzenia.  W razie wgrania za dużej ilości map odbiorniki mają tendencję do zawieszania się. Aby przywrócić funkcjonalność odbiornika trzeba wyciągnąć kartę pamięci i za pomocą zewnętrznego czytnika usunąć nadmiar map. 

Mapy przygotowujemy tak, aby każdą dało się załadować w całości. Dotyczy to także map dwuarkuszowych, które na potrzeby Garmina łączymy w jeden plik. Za podstawę do przygotowania naszych map służą pliki rastrowe w rozdzielczości 200 DPI. Treść i wygląd części mapowej w tych plikach jest identyczna z odpowiadającą im mapą papierową.
Na styku arkuszy mogą wystąpić częściowe zasłonięcia lub powtórzenia napisów. Mapy po połączeniu mają przeciętnie ok. 80 kafelków w maksymalnym rozmiarze. Oznacza to w praktyce, że w danej chwili w urządzeniu może być aktywna tylko jedna nasza mapa rastrowa!
Natomiast może ona być wyświetlona na dowolnej ilości map wektorowych. 

Nie jest nam znany żaden sposób na zarządzanie mapami rastrowymi w dedykowanych urządzeniach Garmin. 

 

Aby przetestować swoje urządzenie oraz sprawdzić funkcjonalność mapy prosimy pobrać w pełni funkcjonalną, darmową mapę "Zabierzów" (obszar Dolinek Podkrakowskich) w skali 1:25 000 (21,1 MB) -> tutaj.

Aby możliwe było używanie map rastrowych w dedykowanych odbiornikach GPS firmy Garmin konieczne może być (dotyczy starszych modeli z listy powyżej) zaktualizowanie oprogramowania odbiornika tak, aby mógł on wyświetlać mapy rastrowe z folderu CustomMaps. Oznacza to zmianę oprogramowania firmware poprzez program WebUpdater. Program ten można pobrać ze strony Garmin. Po jego zainstalowaniu i podłączeniu odbiornika GPS do komputera program wyszuka i zmieni oprogramowanie urządzenia.

Map rastrowych nie da się wyświetlić w programie MapSource. Do ich wyświetlania na komputerze służy program "Base Camp" firmy Garmin lub np. program Google Earth.

Możliwości oraz ograniczenia rastrowych "CustomMaps", czyli map indywidualnych w odbiornikach GPS Garmin opisane są w wątku polskiego forum Garmin.

W terenie po osiągnięciu brzegu mapy (białego paska lub strzałek w miejscu legendy) zalecamy wyłączenie CustomMaps w menu konfiguracyjnym odbiornika GPS i korzystanie z mapy wektorowej.

Gdy mapa rastrowa wyświetlona jest na mapie wektorowej można nadal wykorzystywać wszelkie informacje zawarte w warstwie wektorowej. Dzięki temu można zaplanować trasę, nawigować po niej (będzie wyświetlona nad rastrem), sprawdzić kolor szlaku czy nazwę ulicy w mieście.

 


 

3. OziExplorer/PC

Pliki o rozszerzeniu PNG (Portable Network Graphics), które przygotowane są w rozdzielczości 200 DPI. Do plików graficznych dodajemy także odpowiadające im pliki kalibracyjne o rozszerzeniu MAP. Pliki graficzne łącznie z plikami kalibracyjnymi mogą stanowić podstawę do stworzenia własnych map do innych programów nawigacyjnych. 

Są one zgodne z popularnym programem Ozi Explorer.

 

 


  

4. Twonav

Pliki w formacie RMAP do urządzeń turystycznych firmy Twonav: TwoNav Aventura, Sportiva, Anima +. Oprócz urządzeń turystycznych firma CompeGPS oferuje oprogramowanie na wiele platform sprzętowych:

- Windows na komputerach PC - program Compe GPS LAND

- Windows na komputerach PC - program TwoNav

- MacOS na komputerach Mac

- Windows Mobile na urządzeniach przenośnych

- Android na telefonach komórkowych

- iPhone i iPad

Instrukcja  pomagająca w instalacji map. 

 http://manual.compegps.com/manual/Manual_TwoNav_Smartphone_28_pl.pdf


5. Seemap

Kody rejestracyjne do naszego flagowego produktu: SeeMap.

Program opracowany specjalnie dla naszego Wydawnictwa. Prosty w instalacji i przyjazny w użytkowaniu. Aplikacja wraz z mapami pracuje na smartfonach, tabletach i smartwatchach z systemami operacyjnymi Android i Windows Phone oraz na komputerach stacjonarnych PC.

Jak zainstalować?

  

SeeMap AN na Androida dostępny jest w sklepie Google Play. Polecamy, aby program pobrać i zainstalować z poziomu urządzenia mobilnego.
Należy wybrać ikonę sklepu Google Play, a następnie wyszukać i zainstalować program SeeMap AN.

SeeMap WP na Windows Phone dostępny jest w sklepie Windows Marketplace
Program najłatwiej można zainstalować bezpośrednio z urządzenia!

SeeMap PC na komputery z Windows XP, Vista, 7 i 8 , 10 dostępny jest tutaj →   aby pobrać, kliknij prawym myszy, zapisz link jako

Po instalacji: 

Mapy w SeeMap AN, SeeMap WP i SeeMap PC pobiera się w samym programie po wejściu do "Menu → Mapy → Pobierz Mapę"

Pojawia się ekran z napisem: Pobierz mapę przez internet; wybieramy Mapy Compass i  wybieramy interesującą nas mapę lub korzystamy z opcji wyszukiwanie. Po wybraniu mapy klikamy pobierz. 

Po pobraniu mapy klikamy →  Wybierz Mapę i wybieramy z listy pobraną przed chwilą mapę. 

Po pobraniu mapy po  10 sekundach na ekranie niezarejestrowanej mapy pojawia się okno z prośbą o rejestrację. Numer seryjny niezbędny do rejestracji mapy można kupić w naszym sklepie internetowym (wybierając „ MAPY ELEKTRONICZNE + Kody do Seemap”) lub w samym programie SeeMap. 

Po dokonaniu płatności numer seryjny automatycznie wklei się  do okna z numerem seryjnym ( w przypadku zakupu przes stronę internetową numer należy wpisac samodzielnie w okno programu). Klikamy zarejestruj.  

Mapa jest aktywna.  W Menu → O programie znajduje się Instrukcja obsługi.

Numer seryjny umożliwia rejestrację mapy na dwóch urządzeniach mobilnych i równocześnie na dwóch komputerach stacjonarnych. 

Zwiększenie liczny urządzeń do rejestracji możliwe będzie, jeżeli upłynął rok od pierwszej rejestracji mapy, lub rok od ostatniego zwiększenia liczby urządzeń do rejestracji . 
Możliwe jest zwiększenie liczby urządzeń o 2 urządzenia mobilne i 2 komputery.  Po wypełnieniu formularza dostępnego  na stronie: http://www.urzadzenia.kamap.pl/  będą Państwo mogli również sprawdzić, kiedy będzie możliwe zwiększenie liczby urządzeń, o ile nie upłynął jeszcze rok od wymienionych powyżej wydarzeń.  Jeżeli problem jest bardziej złożony prosimy o kontakt mailowy: elektroniczne@compass.krakow.pl


 

Zobacz filmy instruktażowe do programów SeeMap / KaMap:

Instalacja programu i mapy • Używanie programu • Widok 3D • Zarządzanie punktami • Funkcja "Ślady" • Funkcja "Trasy" • Wysyłanie i odbieranie punktów, tras i śladów na inne urządzenia •
 Ustawienia opcji  


 

6. Locus Maps

Locus Maps to  aplikacja do nawigacji, zapewnia wielofunkcyjność i elastyczność, oferuje m.in.:

  •  nawigację z możliwością opracowywania tras;
  •  duży wybór wysokiej jakości map w trybie online i offline; czyta nasze mapy w formacie trekbuddy oraz Rtmap, możliwość kupowania naszych map bezpośrednio w aplikacji. 
  •  zaawansowane narzędzia do obsługi map – nakładanie na siebie map,obsługa źródeł WMS;
  •  narzędzia do monitorowania aktywności sportowej – śledzenie trasy, program treningowy, wykresy, statystyki, obsługa czujników zewnętrznych
  •  całodobową prognozę pogody dla całego świata;
  •  zaawansowane narzędzia do geocachingu 

Aplikację Locus Map Pro można swobodnie dostosować do własnych potrzeb, zgodnie z potrzebami użytkownika. Istnieje możliwość rozszerzenia funkcjonalności aplikacji  poprzez zastosowanie licznych modułów dodatkowych.

Więcej: www.locusmap.eu

do pobrania :  tutaj

 

Sposób zakupu:  Mapy kupowane bezpośrednio w aplikacji. 

Po włączeniu aplikacji klikamy menu ( 3 poziome kreski w lewym górnym rogu ekranu), wybieramy Sklep Locus, Maps, Europa.

Następnie kraj - Polska lub na dole w liście produktów rekomendowanych szukamy Compass Poland maps. Po wybraniu Compass pojawia się lista map dostępnych w sprzedaży. Wybieramy interesującą pozycję i klikamy Kup. Zapewne przy pierwszym zakupie pojawi się komunikat o braku środków - LoCoinów - specjalnej waluty do zakupów wewnątrz aplikacji Locus. 

W pierwszej kolejności należy połączyć konto Google z Locusem. Lub zalogować się na konto w Locusie  jeżeli już je mamy. Aby doładować konto Locusa LoCoinami należy dodać kartę kredytową  lub debetową do konta google. 

 


 

6. Traseo 

Aplikacja Traseo przeznaczona jest na urządzenia z systemem Android oraz iOS. Umożliwia ona wyszukiwanie tras w pobliżu, nagrywanie własnych śladów oraz korzystanie z profesjonalnych map turystycznych offline (zobacz dostępne mapy)

Podczas nagrywania trasy możesz dodawać zdjęcia i waypointy oraz śledzić statystyki.

Sposób zakupu:  Mapy kupowane bezpośrednio w aplikacji. 

W pierwszej kolejności należy zarejestrować się w aplikacji lub podłączyć swoje konto facebook. 

Aby móc korzystać z map Compass w Traseo wystarczy mieć w swoim telefonie aktywowaną możliwość płatności za usługi sklepu Google Play lub AppStore. Kupno map odbywa się jak kupno usług w innych aplikacjach, wystarczy dokonać wyboru zakupu. 

 


 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl