Zasięgi map
Polecane strony
O nas

Wydawnictwo Turystyczne Compass to czołowe wydawnictwo o profilu turystycznym w naszym kraju. Zajmujemy się głównie wydawaniem map, planów i przewodników. Posiadamy 25 lat doświadczenia w opracowywaniu i wydawaniu map turystycznych.

Poza klasycznymi mapami papierowymi, oferujemy także cyfrowe mapy turystyczne, w tym mapy na telefon i inne urządzenia do nawigacji w terenie. 

Przez wiele lat założyciele wydawnictwa, w związku z uprawianiem biegu na orientację, opracowywali specjalistyczne, bardzo szczegółowe mapy, niezbędne dla tej dyscypliny. Poruszanie się w terenie z mapą i kompasem, pasje turystyczne i sportowe były naturalną drogą do założenia wydawnictwa kartograficznego. Tak narodził się COMPASS. Bogate doświadczenia z tego okresu zostały przeniesione na nasze mapy turystyczne.

Od dwudziestu pięciu lat (wydawnictwo powstało w 1997 r.) opracowujemy i wydajemy mapy dla wymagających turystów. Z biegiem lat, poszerzając sukcesywnie ofertę, naszymi mapami obejmowaliśmy coraz większą powierzchnię Polski. W chwili obecnej nasze mapy, wydawane głównie w skali 1:50 000, pokrywają znaczną część Polski południowej, w tym całe polskie Karpaty i znaczny obszar Sudetów. Ponadto proponujemy mapy Jury Krakowsko-Częstochowskiej oraz Polski centralnej (Góry Świętokrzyskie, Ponidzie, okolice Warszawy i Łodzi), a także Kaszub, Mazur i Suwalszczyzny. Przy tworzeniu map dbamy o bogatą i staranną treść kartograficzną oraz o wyczerpujące informacje turystyczno-krajoznawcze. Ważnym elementem w procesie powstawania naszych wydawnictw jest weryfikacja w terenie, dzięki której powstaje produkt aktualny i sprawdzony. Przy opracowywaniu naszych map korzystamy z nowoczesnego sprzętu i oprogramowania. Ściśle współpracujemy z organizacjami turystycznymi, dyrekcjami parków narodowych, a także z samorządami lokalnymi i aktywnymi turystami.

 

Jak powstają nasze mapy?


      Przy tworzeniu map dbamy o bogatą i staranną treść kartograficzną, wyczerpujące informacje turystyczno-krajoznawcze oraz o to, żeby powstał produkt jak najbardziej aktualny. Najważniejszym elementem w procesie powstawania naszych wydawnictw jest weryfikacja w terenie.

Warstwa topograficzna:

• wyraźne oznaczenie rzeźby terenu z cieniowaniem, poziomicami, zaznaczeniem szczytów, punktów wysokościowych, skał, jaskiń;
• bogata sieć dróg - od autostrad po leśne i polne ścieżki, z wyróżnieniem dróg asfaltowych;
• obszary lasów, pól i łąk, terenów zabudowanych;
• rzeki, strumienie, jeziora, stawy, wodospady i źródła;
• sieć kolejowa oraz wyciągi i kolejki terenowe;
• siatka UTM i GPS.

Warstwa turystyczno-krajoznawcza:

• szlaki znakowane w terenie: piesze, rowerowe, konne i inne. Szczególnie dbamy o zaznaczanie dokładnego przebiegu szlaków i osobiście w terenie dokonujemy ich aktualizacji z użyciem najnowocześniejszych metod rejestracji elektronicznej;
• infrastruktura turystyczna;
• punkty informacji turystycznej, schroniska, hotele, pensjonaty, placówki GOPR, szpitale, przychodnie, restauracje, bary, campingi, pola namiotowe, stacje benzynowe, parkingi;
• zabytki i architektura świecka (zamki, pałace, dwory, ruiny, skanseny);
• zabytki i architektura sakralna (kościoły, cerkwie, cmentarze, kapliczki i przydrożne krzyże);
• muzea, galerie, izby regionalne, pomniki;
• granice parków narodowych, krajobrazowych, rezerwatów i inne elementy ochrony przyrody.

      Na odwrocie większości naszych map umieszczamy informator turystyczno-krajoznawczy. Znajdują się w nim informacje ogólne o obszarze mapy, informacje o przyrodzie i terenie, opis wybranych obiektów zabytkowych, muzea, schroniska, wybrana baza noclegowa, plany niektórych miast z obszaru mapy. W każdym informatorze znajdziecie Państwo wiele wspaniałych zdjęć przedstawiających opisywane atrakcje.

Zaufaliśmy platformie eSklep, dzięki której w naszym sklepie oferujemy nie tylko prosty i przejrzysty proces dokonywania zakupu, lecz również pełne bezpieczeństwo dokonywanych transakcji.

Zadowolenie naszych Klientów jest dla nas sprawą najważniejszą, dlatego też dokładamy wszelkich starań, aby zamówienia były realizowane błyskawicznie, a oferowany towar był najwyższej jakości. Dzięki zaangażowaniu naszych fachowców, którzy chętnie udzielają porad, zakupy w naszym sklepie internetowym stają się czystą przyjemnością.

 

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu z nami poprzez formularz kontaktowy, pod adresem email sklep@compass.krakow.pl lub telefonicznie pod numerem 126261436.

 

Serdecznie zapraszamy!

Załoga sklepu
Wydawnictwo Turystyczne Compass

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl