Rabaty

Zrób większe zakupy - otrzymasz korzystny RABAT

 • zakupy za  60 zł - rabat 10%

 • zakupy za 120 zł - rabat  13%

 • zakupy za 180 zł - rabat 15%
Nowa laminowana mapa Bieszczadów (1:50 000)
Bieszczady - mapa laminowana

W naszym sklepie pojawiło się kolejne wznowienie poświęcone Bieszczadom – tym razem klasyczna 50-tka. To dwustronna dokładna mapa ze wszystkimi szlakami turystycznymi, zaktualizowaną siecią dróg i innymi informacjami potrzebnymi turyście.

Przypominamy o zaletach mapy laminowanej:
- odporna na wilgoć i zabrudzenia (niestraszny jej deszcz, śnieg i błoto);
- odporna na przetarcia (istotne zwłaszcza przy częstym użyciu mapy);
- trwała (posłuży na długi czas);
- pięknie się prezentuje :)

Polecamy!
https://compass.krakow.pl/bieszczady-mapa-laminowana 

Dziękujemy za 2020 rok!

Rok 2020 to był dla nas trudny, ale pracowity i jak się okazało zupełnie udany okres.

Wydaliśmy łącznie 105 publikacji. Średnio co tydzień pojawiały się dwie pozycje. Wśród nich:
- 42 publikacje zrealizowane na zlecenie gmin, powiatów, urzędów i innych instytucji (https://compass.krakow.pl/wydawnictwa-na-zlecenie-2020). Rekordową publikacją była mapa „Trasy rowerowe Pogórza” wykonana na zlecenie Tarnowskiej Organizacji Turystycznej w nakładzie 200 000 egzemplarzy!
- 54 wznowienia (https://compass.krakow.pl/wznowienia)
- 9 nowości (https://compass.krakow.pl/pl/new)

Tym, którzy nabyli nasze wydawnictwa serdecznie dziękujemy! Pozostałych namawiamy, aby ruszając na szlaki zabierali ze sobą mapy Compass.

czytaj całość »
Bieszczady - mapa atrakcji turystycznych
Bieszczady - mapa atrakcji turystycznych

O tym co warto zobaczyć w Bieszczadach i dlaczego przeczytamy w naszym najnowszym – świeżo aktualizowanym wydawnictwie Bieszczady – mapa atrakcji turystycznych. To publikacja szczególnie przydatna dla osób, które nie znają dobrze tego obszaru. W przystępny i atrakcyjny sposób zaprezentowaliśmy jego główne atrakcje – miejsca, obiekty, propozycje wycieczek. Wyróżniliśmy je na mapie, a na odwrocie dodatkowo opisaliśmy i zilustrowaliśmy fotografiami. Z ciekawostek – prezentujemy np. miejsca, w których kręcono serial Wataha.

Na uwagę zasługuje skala mapy – 1:100 000, dzięki której na jednym arkuszu zmieściliśmy całą polską część rozległego masywu Bieszczadów... a nawet i więcej! Bo są tu też Góry Sanocko Turczańskie, część pogórzy czy Beskidu Niskiego. Taki format niezwykle ułatwia planowanie. Mapa idealnie sprawdzi się podczas wyjazdów samochodowych, jak i rowerowych. Jest przy tym na tyle dokładna, że wejdziemy z nią na popularne połoniny czy inne szczyty (zawiera m.in. szlaki piesze).
 
Nowe wydanie uwzględnia wszelkie aktualizacje z prezentowanego obszaru. Pokazana jest m.in. oddana jesienią 2020 r. wieża widokowa na Jeleniowatym nieopodal Mucznego czy żółty szlak na Dział z Przełęczy Wyżniej.

Polecamy! https://compass.krakow.pl/bieszczady-atrakcje-turystyczne-mapa-turystyczna

czytaj całość »
Małopolski Szlak Winny – przewodnik rowerowy
Małopolski Szlak Winny – przewodnik rowerowy

To kolejna publikacja poświęcona turystyce rowerowej, jaką w ostatnim czasie mieliśmy przyjemność opracować i wydać, tym razem na zlecenie Gorczańskiej Organizacji Turystycznej.

Od niedawna w Polsce mamy do czynienia z odrodzeniem się tradycji winiarskich. W samym tylko województwie małopolskim funkcjonuje ponad 50 oficjalnie zarejestrowanych komercyjnych winnic. Ich właściciele chętnie zapraszają do siebie, aby zapoznać gości z gospodarstwem i zachęcić ich do degustacji i zakupu wina na miejscu. Szczególnym sposobem poznawania małopolskich winnic jest enoturystyka rowerowa – popularna w innych krajach, w Polsce zdobywająca coraz więcej fanów. I właśnie takiej formie promocji małopolskich winnic służyć ma niniejszy przewodnik. Znajdują się w nim 22 trasy poprowadzone w pobliżu gospodarstw winiarskich. Wszystkie mają formę zamkniętych pętli o długości 30-40 km. Ich przebieg zaznaczono na mapach, wzbogacono o kilometraż oraz profile wysokościowe. Opisy tras urozmaicono informacjami odnośnie mijanych atrakcji oraz wizytówkami winnic.

czytaj całość »
Rowerowe Podkarpackie - przewodnik rowerowy
Rowerowe Podkarpackie - przewodnik

Przewodnik zawiera propozycję 50 tras rowerowych po województwie podkarpackim. Ze względu na lokalizację podzielono je na sześć regionów: Bieszczady, Beskid Niski, Dolina Dolnego Sanu, Rzeszów i okolice, Roztocze i Ziemia Lubaczowska oraz Zachodnie Podkarpackie. Powstały one w oparciu o subiektywny wybór, mając na celu zaprezentowanie najciekawszych naszym zdaniem miejsc oraz wykorzystanie istniejącej infrastruktury rowerowej. Tam gdzie było to możliwe trasy poprowadzone zostały oznakowanymi szlakami rowerowymi. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że takich miejsc rowerowych w całym województwie jest dużo więcej. Staraliśmy się, aby były one zróżnicowane pod względem trudności, jak i charakteru samej wycieczki. Wszystkie trasy mają postać pętli, a ich długość waha się od kilkunastu do nieco ponad czterdziestu kilometrów.

W opisie każdej wycieczki zawarto: ogólną charakterystykę, opis techniczny przejazdu wraz z profilem wysokościowym oraz krótkie opracowanie najciekawszych atrakcji. Są także podstawowe informacje, takie jak: długość trasy, czas przejazdu, trudność oraz co ciekawe – dane odnośnie procentowego udziału dróg bez ruchu samochodowego. Całość oczywiście opatrzona dokładnymi mapami w skalach: 1:40 000 – 1:60 000.

Przewodnik wydano na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. Jest to publikacja bezpłatna, a jej dystrybucją zajmuje się Urząd Marszałkowski w Rzeszowie.

Polecamy i zachęcamy do odkrywania nowych miejsc na mapie rowerowego Podkarpacia. My odkryliśmy ich całkiem sporo :)

Wersja PDF do pobrania: https://podkarpackie.pl/images/stories/tur/2020/Rowerowe_Podkarpackie_przewodnik.pdf?fbclid=IwAR3butq9Az8vFeywuU6MOrqmHETd_4qbPHNLL74uUXczOdRg1acMgS1n4BA 

czytaj całość »
Beskid Śląski w wersji papierowej i laminowanej
Beskid Śląski w wersji papierowej i laminowanej

Beskid Śląski to najdalej na zachód w polskich Beskidach wysunięta grupa górska - za granicą styka się z czeskim Beskidem Śląsko-Morawskim. Infrastruktura terenu jest bardzo dobrze rozwinięta - gęsta sieć szlaków, schroniska (najstarsze z końca XIX wieku), a także ośrodki narciarskie powodują, że ruch turystyczny jest duży. Mimo to, można wędrować rozległymi, pustymi halami i odnajdywać ślady z przeszłości, np. pasterstwa. Szlaki prowadzą przez tereny chronione - m.in. Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego oraz rezerwaty. O bogatej historii regionu świadczą liczne zabytki i muzea. 

Po najnowsze wydanie (2020 r.) mapy Beskidu Śląskiego odsyłamy do sklepu:

https://compass.krakow.pl/beskid-slaski-mapa-turystyczna 

czytaj całość »
Nowe wydania map laminowanych
Nowe wydania map laminowanych

Nasze sudeckie klasyki, czyli Góry Stołowe oraz Karkonosze, Góry Izerskie dostępne są w wersjach wodoodpornych. Trwałe laminaty w pięknej szacie polecają się na jesienne wędrówki. Przypominamy o świetnej skali tych map – 1:35’000. Wyróżnia je duża dokładność i szczegółowość. Góry Stołowe, obejmujące także czeską część (Adršpašsko-teplické skály i Broumovské stěny) to mapa jednostronna z praktycznym informatorem na odwrocie. Karkonosze i Góry Izerskie zajmują dwa arkusze. Mimo to znalazło się miejsce na mały informator, a w nim m.in. polecane przez nas trasy. Warto zajrzeć.

Mapy dostępne w naszym sklepie:

Góry Stołowe: https://compass.krakow.pl/gory-stolowe-mapa-laminowana

Karkonosze, Góry Izerskie: https://compass.krakow.pl/karkonosze-mapa-laminowana

czytaj całość »
Beskid Wyspowy w wersji wodoodpornej
Beskid Wyspowy w wersji wodoodpornej

Charakterystyczną cechą Beskidu Wyspowego jest występowanie pojedynczych, odosobnionych masywów górskich. Rozgraniczają je głębokie doliny rzek i przełęcze. Najlepszym czasem do podziwiania efektu „wyspowo” wznoszących się szczytów są jesienne inwersje temperatury, którym towarzyszy „morze mgieł”. Zjawisko to najintensywniej zachodzi na pograniczu z Kotliną Sądecką. Warto wspomnieć, że nazwę Beskid Wyspowy wprowadził do literatury Kazimierz Sosnowski, wybitny krajoznawca i popularyzator turystyki pieszej. Pewnego razu, nocując z młodzieżą na Ćwilinie był świadkiem niezwykłego spektaklu – mgły zalegające w dolinach niczym morze przykryły wszystko dookoła, odsłaniając jedynie wyspowo wyłaniające się szczyty górskie.

Najnowsza mapa Beskidu Wyspowego (1:50 000) w wersji laminowanej dostępna w naszym sklepie:

https://compass.krakow.pl/beskid-wyspowy-mapa-laminowana 

Świętujemy Niepodległą!

Z okazji Święta Niepodległości wrzucamy do sklepu nową promocję.
- 25 % na wszystkie produkty ‼️ Tylko 11 listopada. Pamiętaj przy zakupach o wpisaniu kodu: POLSKA

 

czytaj całość »
Dolina Baryczy - nowość!
Dolina Baryczy - nowość!

Trwające właśnie w Dolinie Baryczy Dni Karpia zachęcają do odwiedzenia tego jakże cennego przyrodniczo zakątka Polski. Jesiennym odłowom ryb ze stawów towarzyszą imprezy i wydarzenia kulturalne – kolacje rybne, zawody wędkarskie, zwiedzanie muzeów, rajdy rowerowe, spacery edukacyjne, spływy kajakowe i inne. Hodowla karpia na tym terenie ma bogate tradycje sięgające czasów średniowiecza. Nie dziwi zatem fakt, że jest on głównym bohaterem na tutejszych stołach, który doczekał się nie tylko swojego szlaku, ale i święta. Rozległe kompleksy sztucznych stawów wodnych, do powstania których przyczynił się człowiek, stały się ostoją dla wielu gatunków roślin i zwierząt. Przyczyniło się to do wytworzenia unikalnego ekosystemu z niezliczoną ilością ptaków, które obserwować można od wczesnej wiosny do jesieni.

Do odkrywania Stawów Milickich i okolic zachęcamy wraz z naszą nową mapą „Dolina Baryczy”. Gorąco polecamy! 

https://www.compass.krakow.pl/dolina-baryczy-mapa-turystyczna 

czytaj całość »
Nowy Targ i okolice na rowerze
Nowy Targ i okolice na rowerze

Kolejna nowość dedykowana rowerzystom - mapa okolic Nowego Targu w skali 1:75 000. Nowy Targ to bez wątpienia idealna baza wypadowa na trasy Velo Dunajec, Szlaku wokół Tatr, Ścieżkę dookoła Jeziora Czorsztyńskiego czy wiele innych lokalnych szlaków. Świetnie odnajdą się tu zarówno początkujący, rekreacyjni rowerzyści, jak i ci o bardziej sportowym zacięciu. Przy wyborze tras i wariantów pomocna będzie niniejsza publikacja. Oprócz wspomnianych tras na mapie zaznaczono 25 propozycji wycieczek-pętli. Dzięki temu podróżowanie po jakże malowniczym Podhalu stanie się łatwiejsze i przyjemniejsze. Map w niewielkim, podręcznym formacie szukać już można w punktach Informacji Turystycznej, wypożyczalniach sprzętu turystycznego, pensjonatach, etc w Nowym Targu i okolicach. Mapa jest również dostępna w naszym sklepie: https://www.compass.krakow.pl/nowy-targ-i-okolice-na-rowerze. Polecamy!

Ciekawostki, pliki do pobrania

Singeltrack w Bieszczadach pod Honem obok Cisnej.


Na terenie Nadleśnictwo Cisna Lasy Państwowe powstała pierwsza tego typu ścieżka w Bieszczadach. Trasa w kształcie pętli to nie tylko ekscytujące zjazdy,ale także wymagające podjazdy. Razem około 14 km. Dokładny przebieg na naszej mapie Bieszczady, wydanie 2020.

czytaj całość »

Polecane produkty

Szlaki i trasy rowerowe okolic Krakowa

Szlaki i trasy rowerowe okolic Krakowa
Szlaki i trasy rowerowe okolic Krakowa
 • Rodzaj: mapa dwustronna
 • Skala: 1:50'000
 • Rok wydania: 2020
 • Wydanie: 1
 • Format: B1 (68 x 98 cm)

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena: 15,00 zł
szt.
 • nowość

Bieszczady

Bieszczady
Bieszczady
 • Rodzaj: mapa dwustronna 
 • Skala: 1:50'000
 • Rok wydania: 2020
 • Wydanie: 21
 • Format: B1 (68 x 98 cm)

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena: 10,90 zł

Tatry Polskie - Wędrówki wysokogórskie - wersja PDF

Tatry Polskie - Wędrówki wysokogórskie - wersja PDF
Tatry Polskie - Wędrówki wysokogórskie - wersja PDF

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: Natychmiastowy

Cena: 16,00 zł
szt.
Znajdź Nas
Produkt dnia
Małopolska na rowerze
Małopolska na rowerze
15,00 zł
szt.
Polecane strony
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl