Bestsellery
Tatry Polskie – mapa laminowana
Tatry Polskie – mapa laminowana
17,90 zł
szt.
Korona Gór Polski
Korona Gór Polski
55,00 zł 39,90 zł
szt.
Kraków – plan miasta
Kraków – plan miasta
8,90 zł
szt.
Bieszczady
Bieszczady
8,90 zł
Box Flashsale
Korona Beskidu Myślenickiego – czyli 50 szczytów do kolekcji 0
Korona Beskidu Myślenickiego – czyli 50 szczytów do kolekcji

Od teraz planowanie i zdobywanie Korony Beskidu Myślenickiego będzie łatwiejsze. A to dlatego, że szczyty zaliczane do zdobycia odznaki wyróżniliśmy na naszej nowej, laminowanej mapie Beskidu Makowskiego. Do zdobycia są trzy stopnie odznaki: brązowa, srebrna i złota. Więcej o zasadach uczestnictwa w tym ciekawym górskim projekcie piszemy tu.

Mapa Beskid Makowski - wydanie XI, 2023 r.  

czytaj całość »
Szafran spiski 0
Szafran spiski

Szafran spiski, popularnie zwany krokusem, jest gatunkiem występującym naturalnie głównie w Karpatach Zachodnich. W Polsce najliczniej występuje w Tatrach, na wzniesieniu Gubałowskim, ale także w Beskidzie Żywieckim – na Pilsku czy Wielkiej Raczy, oraz w Gorcach, Beskidzie Wyspowym, a nawet, w mniejszym stopniu w Pieninach czy Beskidzie Małym. Za najbardziej na północ naturalne miejsce występowania beskidzkich krokusów uważa się przełęcz Suchą (w paśmie Lubomira i Łysiny w Beskidzie Średnim). Co ciekawe, miłośnicy tych roślin odnajdą je także w Sudetach – np. w Górach Izerskich, gdzie w Górzyńcu znajduje się rezerwat przyrody „Krokusy".

czytaj całość »
Na Skiełek i Modyń – wieże widokowe w Beskidzie Wyspowym 1
Na Skiełek i Modyń – nowe wieże widokowe Beskidu Wyspowego

Przy okazji nowego wydania mapy, zachęcamy do odwiedzenia wschodniej części Beskidu Wyspowego. Co tu można znaleźć? Atrakcyjne szlaki i drogi prowadzące przez wysoko położone osiedla, polany, sady, zabytki architektury, no i... wieże widokowe! O ile o Modyni (1029 m n.p.m.) - górze zakochanych, z pewnością wiele osób już słyszało, tak Skiełek (749 m n.p.m.) dopiero czeka na odkrycie. Zobacz więcej!    

Mapa laminowana Beskid Wyspowy 2023 już dostępna! Sprawdź produkt   

czytaj całość »
Pogoda w górach 0
Pogoda w górach

Planując aktywności, szczególnie wyjście w góry, warto sprawdzić jaka będzie pogoda i dzięki temu odpowiednio się przygotować. Bieżące informacje podawane są na wielu portalach pogodowych, my proponujemy pamiętać o prognozie Mountain Forecast, IMGW oraz stronach TOPRu i GOPRu, gdzie na bieżąco publikowane są komunikaty. Można też spoglądać na kamerki, które działają przy wielu schroniskach górskich czy (w sezonie) stacjach narciarskich.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl