Nowa wieża widokowa na Hajdówce (Jordanów) 0
Nowa wieża widokowa na Hajdówce (Jordanów)

W Jordanowie, na Hajdówce (534 m n.p.m.) powstała nowa wieża widokowa. 31 stycznia 2023 roku miało miejsce uroczyste otwarcie. Drewniana konstrukcja liczy 18 metrów. Z najwyższego tarasu zobaczymy nie tylko okolice malowniczo usytuowanego miasteczka, ale także pasma Beskidów z Babią Górą na czele i Tatry! Szerokie panoramy oglądać można także z samej Hajdówki. Warto wybrać się tam na spacer. Jak tam trafić i skąd najlepiej rozpocząć wycieczkę?    

czytaj całość »
Odznaki turystyczne 0
Odznaki turystyczne

Czy do aktywnego wypoczynku potrzebna jest dodatkowa motywacja? Niektórzy lubią zbierać pieczątki, zapisywać gdzie byli, inni wolą chodzić własnymi drogami i kontakt z przyrodą, odpoczynek od rutyny, jest dla nich wystarczającą nagrodą. Mamy nadzieję, że ten wpis zainteresuje tych, którzy lubią się inspirować tematycznymi szlakami i/albo lubią odznaki.

czytaj całość »
TOP 10 w 2022 roku! 0
TOP 10 w 2022 roku!

Jak wygląda zestawienie dziesięciu najpopularniejszych tytułów 2022 roku w sklepie Compass? Wśród bestellerów znalazły się nowości - nie tylko mapy ale i przewodnik! Są też górskie klasyki i coś z okolic Krakowa. Zobacz galerię TOP 10. 

Pierwsze wydania jakie pojawiły się w 2022 roku to m.in.: mapa i przewodnik Korona Gór Polski, Lasy Janowskie, Rudawy Janowickie, mapy ścienne Główny Szlak Beskidzki i Główny Szlak Sudecki, a także mapy kieszonkowe (Polanica-Zdrój i okolice, Karkonoski Park Narodowy, Świętokrzyski Park Narodowy, Park Narodowy Gór Stołowych). Sprawdź nowości.

czytaj całość »
Geocaching 0
Geocaching

Czy to podczas wędrówki, spływu, zawodów, czy zwiedzania niezbędna jest umiejętność orientacji w terenie. Wszystkim, którzy lubią poszukiwania punktów na podstawie współrzędnych geograficznych, polecamy geocaching. Jest to gra terenowa, do której niezbędny jest odbiornik GPS i polega na poszukiwaniu tak zwanych skrytek, ukrytych przez innych uczestników zabawy. Oczywiście nasze mapy mogą doskonale służyć jako podkład do poszukiwań czy to w wersji papierowej, czy cyfrowej.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl