Tatry Niskie zapraszają! 0
Tatry Niskie zapraszają!

Korzystając z pogody, wyskoczyliśmy "na chwilę" w Tatry Niskie na Słowację. Puste szlaki, wolne miejsca w schronisku i zachwycające widoki - wszystko to na wyciągnięcie ręki, bo zaledwie półtorej godziny jazdy od polskiej granicy. Góry te rekomendujemy wytrawnym turystom (nie brak tu długich, wymagających tras), ale i mniej doświadczonym wędrowcom, którzy skorzystać mogą z kolei linowej wywożącej na szczyt Chopoka - powyżej 2000 m n.p.m.

Tatry Niskie - mapa turystyczna 1:50 000   

czytaj całość »
Na Skiełek i Modyń – wieże widokowe w Beskidzie Wyspowym 1
Na Skiełek i Modyń – nowe wieże widokowe Beskidu Wyspowego

Przy okazji nowego wydania mapy, zachęcamy do odwiedzenia wschodniej części Beskidu Wyspowego. Co tu można znaleźć? Atrakcyjne szlaki i drogi prowadzące przez wysoko położone osiedla, polany, sady, zabytki architektury, no i... wieże widokowe! O ile o Modyni (1029 m n.p.m.) - górze zakochanych, z pewnością wiele osób już słyszało, tak Skiełek (749 m n.p.m.) dopiero czeka na odkrycie. Zobacz więcej!    

Mapa laminowana Beskid Wyspowy 2023 już dostępna! Sprawdź produkt   

czytaj całość »
Nocleg na GSB - nowy schron Wędźno 0
Noc na szlaku GSB

Schron "Wędźno" powstał jesienią 2021 roku z inicjatywy Leszka Piekło i stowarzyszenia Główny Szlak Beskidzki, we współpracy z OSP Bystra Podhalańska i Nadleśnictwem Myślenice. W tym celu zaadaptowano starą chatkę drwali mieszczącą się przy składzie drewna. Dziś korzystać z niej mogą wszyscy wędrujący po górach. Szczególnie przydatna jest GSB-owiczom, bowiem usytuowana jest przy Głównym Szlaku Beskidzkim, na odcinku pomiędzy Bystrą Podhalańską a Policą (1369 m n.p.m.). O tym, jak wygląda tam nocleg postanowiliśmy przekonać się osobiście. Zobacz więcej  

czytaj całość »
Nowa wieża widokowa na Hajdówce (Jordanów) 0
Nowa wieża widokowa na Hajdówce (Jordanów)

W Jordanowie, na Hajdówce (534 m n.p.m.) powstała nowa wieża widokowa. 31 stycznia 2023 roku miało miejsce uroczyste otwarcie. Drewniana konstrukcja liczy 18 metrów. Z najwyższego tarasu zobaczymy nie tylko okolice malowniczo usytuowanego miasteczka, ale także pasma Beskidów z Babią Górą na czele i Tatry! Szerokie panoramy oglądać można także z samej Hajdówki. Warto wybrać się tam na spacer. Jak tam trafić i skąd najlepiej rozpocząć wycieczkę?    

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl