Gdzie na rower w okolicach Krakowa? 0
Gdzie na rower?

Choć za oknem zima na całego, sezon rowerowy zbliża się wielkimi krokami...

Jakiś czas temu przygotowaliśmy i wydaliśmy na zlecenie Starostwa Powiatowego w Krakowie, przewodnik „Trasy rowerowe w powiecie krakowskim”. Opracowaliśmy 15 atrakcyjnych tras w okolicach Krakowa. Uzupełniliśmy je o krótkie opisy, parametry, profile wysokościowe, dodaliśmy zdjęcia i szczegółowe mapy. Wszystkim, którzy szukają inspiracji na wiosenne (i nie tylko!) przejażdżki, polecamy to opracowanie. Przewodnik w limitowanym nakładzie dostępny jest w naszym sklepie. Sprawdź produkt.

czytaj całość »
Nowa wieża widokowa na Hajdówce (Jordanów) 0
Nowa wieża widokowa na Hajdówce (Jordanów)

W Jordanowie, na Hajdówce (534 m n.p.m.) powstała nowa wieża widokowa. 31 stycznia 2023 roku miało miejsce uroczyste otwarcie. Drewniana konstrukcja liczy 18 metrów. Z najwyższego tarasu zobaczymy nie tylko okolice malowniczo usytuowanego miasteczka, ale także pasma Beskidów z Babią Górą na czele i Tatry! Szerokie panoramy oglądać można także z samej Hajdówki. Warto wybrać się tam na spacer. Jak tam trafić i skąd najlepiej rozpocząć wycieczkę?    

czytaj całość »
TOP 10 w 2022 roku! 0
TOP 10 w 2022 roku!

Jak wygląda zestawienie dziesięciu najpopularniejszych tytułów 2022 roku w sklepie Compass? Wśród bestellerów znalazły się nowości - nie tylko mapy ale i przewodnik! Są też górskie klasyki i coś z okolic Krakowa. Zobacz galerię TOP 10. 

Pierwsze wydania jakie pojawiły się w 2022 roku to m.in.: mapa i przewodnik Korona Gór Polski, Lasy Janowskie, Rudawy Janowickie, mapy ścienne Główny Szlak Beskidzki i Główny Szlak Sudecki, a także mapy kieszonkowe (Polanica-Zdrój i okolice, Karkonoski Park Narodowy, Świętokrzyski Park Narodowy, Park Narodowy Gór Stołowych). Sprawdź nowości.

czytaj całość »
Mapa Korony Gór Polski - wodoodporna! 0
Mapa Korony Gór Polski - w wersji wodoodpornej
Z tą mapą zaplanujesz i bezpiecznie wejdziesz na wszystkie 28 szczyty zaliczane do Korony Gór Polski. Rozmieszczenie wierzchołków zaprezentowano na podkładzie mapy drogowej południowej Polski w skali 1:680 000. Ponadto każdy szczyt przedstawiono w większej skali (1:35 000 - 1:52 000), tak by móc lepiej zaplanować dojazd i wejście na wierzchołek.
Na każdej mapie znajduje się propozycja konkretnej trasy wiodącej na szczyt – w formie pętli lub z dojściem i powrotem tą samą drogą. Dodatkowo zmieściliśmy parametry proponowanych tras, takie jak: długość, czas przejścia, stopień trudności, suma przewyższeń i punkty GOT.
czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl